Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Diyabet hamilelikte kabus olmasın !

Diyabet hamilelikte kabus olmasın !

Diyabet hastası olan anne adayları için derlediğimiz 5 maddelik liste daha rahat bir hamilelik geçirmenize yardımcı olacak.
 

LEYDİTÜRK ÖZEL / Hamileliğin zorlukları eğere diyabet hastasıysanız kat kat artar. Diyabet hastası olan hamile veya anne adayları kadınlar için dikkat etmesi gereken 5 noktayı uygulamak sandığınızdan basit olacak... Diyabet olmak demek sağlıksız bir hamilelik dönemi geçireceğiniz anlamına gelmiyor!
 
- Kan şekeriniz ne az ne yüksek olsun. Her iki uçta olmak da zararlı çünkü vucudunuz bu hallerde ''bebek yapmaya elverişli ortam yok'' deyip döllenmeyi gerçekleştirmez.  
 
- Diabeti iyi bilen bir gebelik ve doğum uzmanı arayın. Hamilelik süresince hastane ziyaretleriniz sık olacak ve sizi iyi anlayan bir doktor için iyi bir aşatırma şart.
 
- Ağızdan alınan diabet haplarından uzak durun. Tip 2 diyabetiniz varsa bu öneriyi dikkate alabilirsiniz çünkü bir çok kadın hapları bıraktığını söylüyor. Eğer Tip 1 diyabetseniz insülin iğnesine devam etme konusunu doktorunuzla mutlaka tartışın.
 
- Sabah hastalığı olarak bilinen rahatsızlıktan korunmak için her zaman yanınızda tuzlu ve 0 yağlı krakerler bulundurun. Yataktan kalkmadan önce bile ağzınıza bir kraker atarak rahatsızlığın önüne geçebilirsiniz. Bu rahatsızlıkla ilgili diğer kolay tedavi opsiyonlarınızı doktoronuza danışın.
 
- Aklınıza takılan büyük soruları ilk önce internette aratın ve sorunun neyle ilgili olabileceği hakkında fikir sahibi olun. Kan şekerinizi kontrol etmek kadar bilinçle sorun ve çözümlere yaklaşmak da önemlidir. 
2012-12-19 17:41:00 1030 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup