Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Deliksiz bir uyku için yatmadan süt için, yoğurt yiyin!

Deliksiz bir uyku için yatmadan süt için, yoğurt yiyin!

Kış aylarındaki puslu havalar; yoğun iş temposu ve trafikle birleşerek psikolojik sorunlara neden oluyor.
Uyku sorunları günümüzde çok yaşanan sorunların başında geliyor. Kış aylarındaki puslu havalar; yoğun iş temposu ve trafikle birleşerek psikolojik sorunlara neden oluyor.  Uyku sorunu yaşayan kişilerin iş verimleri düşüyor, yaşam kaliteleri ve diğer insanlarla olan ilişkileri bozuluyor!

İyi uyuyama ve uyku alışkanlığındaki düzensizlik birçok hastalığa da davetiye çıkardığı gibi hayati açıdan çok önemli olan kalp ve beyne hasar verebiliyor. Bedenimize verdiği hasarların yanında uykusuzluk çok ciddi psikolojik sorunlara da neden olabiliyor. Bununla birlikte uykusuz yaşayanların sebep olduğu trafik kazaları hepimizin malumu…  

Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, süt ve süt ürünlerinin uykusuzluğu gidermede önemli etkisi olduğunu belirterek “   Süt bileşiminde bulunan   bir protein ile  uyku kalitesini iyileştiriyor ve ertesi güne zinde olunmasını  sağlıyor. Bunun yanı sıra sütün içeriğinde bulunan  tryptophan isimli amino asit melatonin ve seratonin isimli hormonların seviyesini artırarak ve bu da geceleri iyi bir uyku uyumamıza  yardım ediyor.” Dedi.

Yoğurt yiyerek mışıl mışıl uyuyun!

Akşam tüketilen bir kase yoğurt uykuya dalmayı kolaylaştırmakta ve daha dinlendirici bir uyku sağlamakta olduğunu belirten Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan yoğurdun düzenli tüketildiği zaman pek çok hastalığı önlenmeye ve tedavi etmeye  yardımcı olduğunu söyledi. 
2014-01-19 21:35:00 636 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup