Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Dekorasyonda Duvar Kağıdı

İç Mimar Meral Akçay

Merhaba sevgili Leyditürk okurları;

Sizlere bu hafta evlerimizdeki dekorasyonu duvar kağıtları kullanarak, nasıl daha çekici hale getirebiliriz bundan bahsetmek istiyorum.

Mekanlarımıza yeni bir enerji, yeni bir hava katmak için duvar kağıtlarından yardım alabiliriz. En basit ve hızlı şekilde her alana uygulanabilirliği olan duvar kağıtlarını kullanırken, dikkat etmemiz gereken ayrıntıları gözden kaçırmadan uygularsak, harika mekanlar yaratmak çok kolay olacaktır.

Öncelik olarak kullanacağınız kağıdın desen ve formunu evinzin büyüklük ve küçüklük durumuna göre seçmelisiniz.Sınırsız desen, form, renk altarnetifi olan duvar kağıtlarını mekana uygun seçmek için, o mekanda istenilen etkinin ne olması gerektiğine karar vermek gerekir. Alanın aldığı ışık miktarına dikkat etmek ve genel konsept renklerine uygun renkler tercih etmek yine önemli ayrıntılardır.

Duvar kağıtları evlerimizin elbiseleridir. Kullanırken tıpkı kıyafetlerimiz gibi düşünmek gerekir. Örnek vermem gerekirse; çiçekli yada desenli bir gömlek tercih ediyorsak tamamlayıcı olarak  düz form ve renklerde bir etek/pantolon  seçmemiz gerekir. Aksesuarlar tercihimizi de sade seçerek şık ve zarif bir kombinasyon yaratabiliriz. Bu mantık evlerimize uyguladığımız duvar kağıdı uygulamaları için de geçerli olursa, dekorasyonumuzda sade ve şık olacaktır.

Küçük alanlarda, pastel renklerde, küçük form ve desenler  kullanabilir, tek bir duvarda çekici farklı bir form, desen kullanabilirsiniz. Eğer bu tarz mekanlarda büyük form ve desenli kağıtlar kullanmak istiyorsanız tavanın yüksek olmasına eğer yüksek değilse bolca cam ve ayna ürün kullanmanız doğru olacaktır.

Büyük mekanlarda etkili alanlar yaratmak daha kolay olduğu için, her tarz duvar kağıdını genel konseptinize uygun olarak uygulamak yeterlidir.Büyük mekanlarda aksesuar tercihleriniz  ve odak noktası alanını belirlemek, kağıt uygulamaları için önemli ve  belirleyici bir  etkendir.

Hepinize sağlık, huzur dolu bir hafta diliyorum...

www.fengshuiakademisi.com
www.borneomimarlik.com
meralakcay1@gmail.com
meral@borneomimarlik.com
https://twitter.com/Meral_Akcay
http://instagram.com/icmimar_meralakcay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup