Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Dekorasyonda Bahçe ve Balkon Düzenlemeleri

İç Mimar Meral Akçay

Merhaba sevgili Leyditürk okurları;

Artık kışı geride bırakırken güneşin ve yazın keyfini çıkarmanın  vakti geldi değil mi? Bunun için sizlere bu hafta dekorasyonda bahçe ve balkon düzenlemeleri, konseptleri nasıl olmalıdır, neler yapabiliriz, hangi mobilyaları tercih etmeliyiz bundan bahsetmek istiyorum.

Baharın ve yaz mevsimin vazgeçilmezi olan balkon ve bahçelerimizi keyifle vakit geçireceğimiz, dinlenebileceğimiz, kitap okuyabileceğimiz, konuklarımızla güzel zaman geçirebileceğimiz,  yemeğimizi  yiyebileceğimiz alanlar olarak düzenlemek için, dikkat etmemiz gereken noktalar vardır.

Öncelikle bahçe ve balkonumuzun büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre mobilya tercihleri yapmak önemlidir. Büyük mekanlarda mobilyanın ebatlarını isteğe göre ayarlayabilirken, küçük alanlarda katlanabilir, portatif ürünler tercih etmek yer açısından bizlere kolaylık sağlayacaktır. Dış mekan mobilyalarında rattan, teak, ferfoje gibi dayanıklı ürünler tercih etmek, uzun ömürlü olması açısından diğer  önemli noktadır. Mobilya kumaşlarının koltuk ve sandalyelerinin kumaş kalitesi yine dikkat edilmesi gereken şeylerin başında gelir. Terletmeyen, sıcaktan etkilenmeyen renk ve kumaş tercihleri yapmak gerekir. Bu tarz ürünlerde tercih edilmesi gereken kumaş türlerinden  ilk sırayı keten pamuklu kumaşlar alır.

Konsept oluşturulurken balkon veya bahçemiz küçük metrajlara sahipse renk olarak, çok canlı renkler tercihler etmemek, alanımızı daha geniş ve ferah gösterecektir. Kırmızı, turuncu, fuşya gibi canlı renkler yerine daha pastel cam mavisi, bej, su yeşili gibi renkleri tercih ederek sadece aksesuar veya çiçek tercihlerinde canlı renkler kullanmak doğru dekore etmek için önemli bir püf noktasıdır.

Aksesuar olarak cam ürünler, heykelsi formlar, mumlar, doğal malzemelerden yapılmış ürünler, fenerler balkon ve bahçede kullanılan aksesuarlardan bazılarıdır. Özellikle süs havuzları yine vazgeçilmez ürünlerin başında gelir.

Aydınlatma olarak yine doğal malzemelerden yapılmış, lokal aydınlatıcılar kullanmak bu alanları keyifli hale getirirken, dinlenmenize olanak sağlayacaktır.

Genel olarak bahçe ve balkon dekorasyonunda bahsettiğim  detaylara dikkat etmek, keyifli alanlar olarak yaratmak için sizlere yardımcı olacaktır.

Hepinize mucizelerle dolu, güneş gibi parlayan bir hafta diliyorum...

Sevgilerimle...
İç Mimar Meral Akçay

www.fengshuiakademisi.com
www.borneomimarlik.com
meralakcay1@gmail.com
meral@borneomimarlik.com
https://twitter.com/Meral_Akcay
http://instagram.com/icmimar_meralakcay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup