Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Dekorasyonda Bahar Renkleri ve Etkileri

İç Mimar Meral Akçay

Sevgili Leyditürk okurları;

Bu hafta sizlere dekorasyonda bahar renklerini, yaşam alanlarımıza nasıl yansıtabiliriz bundan bahsetmek  istiyorum. Bahar tazeliğini evlerimizde hissetmek enerji olarak bizleri yenilerken aynı zamanda daha fresh ve huzurlu ortamlar yaratmak için çok önemlidir. Bunu evlerimizdeki dekorasyon adımları ile nasıl oluşturabiliriz, hangi renklerden destek alabiliriz gelin bir göz atalım.

Bahar geldiği zaman doğa canlanır ve renklenir. Bu renkleri evlerimize taşımak aslında çok kolaydır. Yeşil, turuncu, fuşya, mavi, hardal sarısı, pembe gibi renkler evlerimize bahar tazeliğini misafir ederken diğer taraftan da  enerjimizi tazeleyecektir. Burda dikkat edilmesi gereken nokta, renk cümbüşü hissi yaratan tercihlerden uzak durmaktır. Bahsettiğim renkleri alanlarımızda pastel renklerle  yani beyaz, ekru, açık bej, açık vizon gibi renklerle bir arada dengeli kullanmak gerekir. Sarı, mavi, kırmızı gibi renkleri bir arada kullanarak fazla aktif ve hareketli alanlar yaratabilirsiniz fakat bahar hissinden uzak olacaktır. Bahar renklerini evimize taşımak demek doğada var  olan, gözlemlediğimiz renk geçişlerini mekanlarda hissettirebilmektir.

Örneğin  salonunuzda uygulayabileceğiniz adımları sıralayalım ;duvarlarınızda kullanacağınız  agua mavi veya su yeşil boya/ duvar kağıtları ile mekanınızda bahar etkisini hissedebilirsiniz. Koyu saray yeşili bir halı, tül perdenize yine aynı tonlarda yan fonlar ekleyerek, bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Koltuklarınıza hardal sarısı yastıklar ekleyerek renk verirken aynı sarı rengi, tek bir yan mobilya ürününü ekleyerek, mesela bir consol ekleyerek son derece etkili bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu consol üstüne yine sarı çerçevede fuşya çiçeklerden oluşan bir tablo ekleyerek kolay ve etkili bir bahar etkisini, evinize taşıyabilirsiniz.

Tüm bu dokunuşları, genel konsepti pastel renklerden oluşan evlerde, rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Önemli olan genel konseptinize ekleyeceğiniz tüm dekorasyon adımlarının bahar tazeliğine, renklerine, dokularına uygun şekilde oluşturulmasıdır.

"Umut hiç bitmeyen bahar mevsimidir, içinde kar da yağar, fırtınada kopar, ama çiçekleri açmaya hep devam eder"

Umudu çok olan, bahar tazeliğinde bir hafta diliyorum.

Hepinize sağlık, huzur dolu bir hafta diliyorum.

Sevgilerimle...
İç Mimar Meral Akçay

www.fengshuiakademisi.com
www.borneomimarlik.com
meralakcay1@gmail.com
meral@borneomimarlik.com
https://twitter.com/Meral_Akcay
http://instagram.com/icmimar_meralakcay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup