Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Dekorasyonda Aksesuar Seçimleri

İç Mimar Meral Akçay

Merhaba sevgili okuyucalarım;

Bu hafta sizlere dekorasyonda aksesuar seçimleri konusuna değinmek istiyorum. Bu konuda sıkca sorular alıyorum. Bu konuda yanlışlar nelerdir, nelere dikkat etmek gerekir, ne tarz aksesuarlar kullanmak gerekir gelin bunlara bir göz atalım.

Sevgili dostlarım aksesuarlar seçimlerinde yapılan en büyük yanlış, gördüğümüz güzel olduğunu düşündüğümüz her aksesuarı satın alıp evimize yerleştirmeye çalışmaktır. Yaşam alanlarında, evlerimizde öncelik olarak tarzımızın ve stilimizin kişiliğine uygun aksesuarlar seçmek önemlidir. Herhangi bir aksesuarın güzel yada pahalı olması dekorasyonunuza kimlik katmaz. Önemli olan stilinize ve dekorasyonunuza uygun aksesuarları yerleştirebilmektir.  Dekorasyonuzun renkleri, dokuları, stili, metrajı, tavan yüksekliği, geometrik şekli aksesuar seçimlerinde dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır.

Koltuklarınızın, mobilyalarınızın  formları, ebatları, tarzı yine aksesuar seçimlerinde belirleyici bir etkendir. Büyük metrajlı evlerde kullanılan aksesuar tercihleriyle küçük metrajlı evlerde kullanılan aksesuar tercihleri arasında ki farkı gözden kaçırmamak gerekir.

Aksesuar formlarını, renklerini, materyallerini, tarz ve stiliniz göre  büyüklük ve küçüklüklerini dikkate alarak  seçmek gerekir. örneğin evizinin tarzı ve kimliği modern olabilir  ve siz antik aksesuarlar seçerek farklı bir kimlik katmak isteyebilirsiniz. Bu mümkündür fakat burda dikkat etmeniz gereken seçtiğiniz aksesuarların formu, evinize uygun ebatları ve tarzlarıdır. Aksesuarlar dekorasyonun tamamlayıcı ürünleridir. Hiçbir zamana dekorasyonun kimliğini yok edecek kadar etkin ve baskın olmamalıdır. Buna dikkat ederek seçilen her aksesuar amacına hizmet edecektir.

Hepinize sağlık, güven, huzur ve aşk dolu bir hafta diliyorum.

Sevgilerimle 
İç Mimar Meral Akçay

www.fengshuiakademisi.com
www.borneomimarlik.com
meralakcay1@gmail.com
meral@borneomimarlik.com
https://twitter.com/Meral_Akcay
http://instagram.com/icmimar_meralakcay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup