Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Daha beyaz dişler ve güzel gülüşler için...

Daha beyaz dişler ve güzel gülüşler için...

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu diş estetiğinde uygulanan sistemleri ve bireyler üzerindeki etkilerini açıklıyor.
 

Modern yaşamı bir hayli kolaylaştıran ileri teknoloji, her alanda olduğu gibi diş estetiği alanında da büyük yenilikler ve hasta açısından ciddi kolaylıklar sağlıyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu diş estetiğinde uygulanan sistemleri ve bireyler üzerindeki etkilerini açıklıyor.

İsteyin, gülüşünüz bilgisayarla “size özel” tasarlansın. Sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek güvenli bir gülümseyişe kavuşun…

Sanatçı Titizliğiyle Harikalar Yaratılıyor

Estetik diş hekimliğinin, temelde diş hekimliğinin tüm branşlarını kapsadığını söyleyen Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, estetik diş hekimliğinin ortodonti (tel takma), diş Eti sorunları, implant tedavisi, porselen kaplama gibi birçok branşı bir çatı altına topladığını hatırlattı. Dr. Kışlaoğlu, estetik diş hekimlerinin, ağızda sağlık problemi çözüldükten sonra hastanın yüzüne bakıp estetik eksikliklerini saptayarak hastaya yeni bir gülüş dizayn ettiklerini belirtti.

Dr. Kışlaoğlu, diş estetiğinde kişiye yalnızca güzel bir gülüş kazandırmanın değil, uygulanan protezin aynı zamanda fonksiyonel oluşunun da önemli olduğunu da vurguladı. 

Daha Güzel Bir Gülüş İçin…

Ağız ve dudak bölgesinin, yüzde yaşlanma etkilerini en fazla belli eden yerler olduğuna işaret eden Dr. Kışlaoğlu, dişlerde yapılan estetik çalışmaların, kişiyi genç göstermesinin yanı sıra, özgüveni de olumlu yönde etkilediğini belirtti. Dr. Kışlaoğlu, sağlıklı gülümseyen kişilerin sosyal ve iş yaşamlarında daha başarılı olduklarını belirtti.

Gülüşünüz İleri Teknolojiyle Tasarlanıyor

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, diş estetiğinde CAD-CAM yönteminin çok talep gören yöntem olduğunu söyledi.CAD-CAM (computer aided design-computer design-computer aided manufacturing) bilgisayar yardımlı dizayn anlamına geliyor.

Dr. Kışlaoğlu, uygulanan bu sistemi ayrıntılarıyla anlatıyor.

“Dişlerinin görünüşünden ve gülüşünden memnum olmayan kişiler, bu ileri teknoloji porselen sistemleri ile kendilerine özel, istedikleri doğal dişlere ve gülüşe sahip olabiliyorlar. Bu yöntemde dişlerde yapılan hazırlığın sonrasında bir ölçü alınıyor ve alınan ölçüden elde edilen bir modelin optik ölçüsü alınarak bilgisayar ortamına aktarılıyor.

Daha sonra dişlerin dizaynı diş hekimi tarafından bilgisayar ortamında yapılıyor ve dişler bilgisayarlı freze tekniği ile özel hazırlanmış porselen bloklardan oluşturuluyor. Bu sistemde kullanılan porselenin alt yapısında kristal veya zirkonyum bulunuyor böylece mükemmel estetik kalite ve doğallık yakalanıyor.”

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, CAM-CAM yöntemiyle uygulama zamanının kısaldığına dikkat çekerek, “İstenirse kişiye bir günde yeni bir gülüş kazandırılabilir, zamanın çok kıymetli olduğu bu dönemde kişiler için büyük bir avantajdır” diye konuştu. 
2013-10-28 14:55:00 1915 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup