Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Çocuklara cep telefonu vermeyin

Çocuklara cep telefonu vermeyin

13-20 yaş arası çocukları mümkün olduğunca telefondan uzak tutun.
Medical Park Ordu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şeyda Eren, 12 yaşından küçük çocuklara cep telefonu vermenin yanlış olduğunu belirterek, "13-20 yaş arasında da mümkün olduğunca telefonu az kullanılması gerekiyor" dedi.

Çocuklarda cep telefonu kullanımının kısıtlanması gerektiğini söyleyen Dr. Şeyda Eren, "Cep telefonlarımızdan çocuklarımızı uzak tutmak, 12 yaşına kadar cep telefonu kullanımına izin vermemek, 13-20 yaş arası kullanımı da mümkün olduğunca kısa sürede olacak şekilde kullanımı kısıtlamak gerekmektedir. Yapılan araştırmalar beyin tümörü, akustik nörinom gelişme şansının 20 yaşından önce cep telefonu kullananlarda 4 misli artabileceği, görme keskinliğinin azalabileceği ve göz merceğine verilen zarar ile katarakta yol açabileceği, işitme kaybına yol açabileceğini göstermiştir" diye konuştu.

Teknolojik gelişmelerin yarattığı çevre kirliliği ve ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarını tahmin etmenin zor olduğunu söyleyen Eren, "Teknolojik gelişmelerin yarattığı çevre kirliliği ve buna bağlı ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarını tahmin etmek güçtür. Günlük yaşamda kullandığımız elektronik cihazların tamamı elektromanyetik alan yaratmaktadır. Ev içinde kullandığımız elektrikli ve elektronik cihazlarının tümü elektromanyetik alana sahiptir. Televizyonlar için her yönde 3 metrelik korunma alanı sağlanmalıdır. Elektrikli traş makinesi ve saç kurutma makinesi gibi kullanımı zaruri olmayan aletlerin hayatımızdan çıkarılmasında fayda vardır. Teknoloji harikası bilgisayarlar da tehdit unsuru olabilmektedir. Bu açıdan çocukların bilgisayar karşısında geçirdikleri süre kısıtlanmalı, düşük elektrik ve manyetik alanı olan bilgisayarlar tercih edilmelidir. Her yöne elektromanyetik mikrodalgalar yayarak çalışan cep telefonları ise özellikle altı dakikanın üzerindeki konuşma süresinde kulak ve beyin dokusunun ısısını artırdığı ve bizim bile hissedebildiğimiz baş ağrılarına sebep olduğu bir gerçektir" şeklinde konuştu.

İHA
2013-02-26 14:49:00 1082 Paylaş
Yorumlar

Toplam 1 yorum eklendi.

  • cemcem27/02/2013 06:27

    tamammen safsata,bilimsel bir açıklama getirilemedi şu ana kadar,ağzı olan konuşuyor,o ufacık pilin,mikroamper çeken o elektronik devrenin gücü neki insana zarar versin,yok abs yi etkiler,yok bilgisayarı bozar,yanlış alete yorum yapılıyor,aktarıcılardan bahsetseler anlıycam,aktarıcılar,cep telefonlarının en az 1000 misli güce sahip,adım başı aktarıcı,işte onlar kanser yapar,çatınızda varsa,o çatı altındaki çocuklara acıyorum,abd ve avrupada o aktarıcılar en az 60 metre yukarıda insanlardan,...

Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup