Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Çocuklar günde ne kadar süt içmeli ?

Çocuklar günde ne kadar süt içmeli ?

Ebeveynler doktorlara sordu: "Çocuklarımız günde kaç bardak süt içmeli?"
Ebeveynlerin doktorlara en çok sorduğu "Çocuklarıma ne kadar süt içirmeliyim" sorusu, "Günde iki bardak" olarak yanıtlandı.

Kanada'daki St. Michael Hastanesi'nden Dr. Jonathon Maguire ve ekibi, inek sütündeki D vitamini ve demirin etkisini 2-5 yaşındaki 1300'den fazla çocuğun katılımıyla araştırdı Ebeveynler genellikle çocuklarının ne kadar süt içtiğini bildirirken bilim adamları, çocukların kan tahlilinden D vitamini ve demir seviyesini belirledi.

Maguire, günde 2 bardak sütün çocukların yeterli oranda D vitamini almasını ve demir depolarının normal düzeyde kalmasını sağladığını gördü. Bilim adamları, günde 2 bardaktan fazla süt içen çocukların ise Dvitamini oranının yükseldiğini, ancak demir depolarının azaldığını belirledi.

Araştırmada ayrıca, koyu deri pigmentasyonuna sahip çocukları için güneşin az göründüğü kış aylarında 2 bardak sütün yeterli D vitamini almaları için yeterli olmayabileceği, bu nedenle bu çocukların daha fazla süt içip demir depolarını boşaltmak yerine takviye D vitamini almaları önerisinde bulunuldu. Araştırma "Pediatrics" dergisinde yayımlandı. 
2012-12-18 14:38:00 1265 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup