Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Çocuklar artık dişçiden korkmayacak

Çocuklar artık dişçiden korkmayacak

Dentistanbul’da tedavi olan çocuklar, animasyonlu gözlüklerle ister film izlerken ister ise müzik dinlerken diş tedavisi olabiliyor…
Türkiye’de ilk kez Dentistanbul’da kullanılmaya başlanan “Google Glass” benzeri gözlükler, diş tedavisinden korkan hastalar için adeta kurtarıcı niteliğinde. Çocuklarının diş sağlığı için Dentistanbul’u tercih eden aileler, çocuklarının tedavilerini için artık endişe yaşamıyor. Son çıkan vizyon filmlerinin yüklenebildiği gözlükleri takarak tedavi olan çocuklar acısız ve keyifli tedavinin tadını çıkarıyor.

Mp3 özelliği olan çizgi film, son çıkan filmler dahil olmak üzere film ve videoların yüklenebildiği gözlükleri, Dentistanbul’a gelen hastaların yüzde 50’si kullanmak istiyor.

Animasyonlu gözlüklerin özellikle çocuk hastalara çok ilginç geldiğini belirten Dr. Hilal Sillelioğlu,  bir çok çocuk hastanın adeta eğlenerek bu gözlüklerle tedavisinin tamamlandığını söyledi. Böyle bir gözlüğün varlığını ilk duyduklarında, diş hekimi fobisi olan hastalarda ve çocuk hastalarda kullanarak sağlık sektöründe oldukça farklı bir hizmet sunabileceklerini düşündüklerini ifade eden Sillelioğlu, “Uzun arayışlar sonunda gözlüklere ulaştık ve hastanelerimiz bünyesine katarak hastalarımıza tedavileri sırasında müzik dinleme ya da film seyretme imkanı sunmuş olduk. Böylece tedavi sırasında hastalar sıkılmıyor ve tedavilerinde kullanılan aletlerin rahatsız edici sesini duymuyorlar. Onlar filmlerini seyrederken tedavileri tamamlanmış oluyor” dedi.

Leyditurk.com
2014-06-02 16:58:00 1030 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup