Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Çocuğunuza havuzu sevdirmenin yolları

Çocuğunuza havuzu sevdirmenin yolları

Yaz öncesinde çocuğunuzun su korkusunu yenmesini istiyorsanız, işe yardımcı yüzme dersleri ile başlayabilirsiniz.
Yaz döneminde aileler, çocuklarının denize veya havuza korkusuzca girmelerini isterler. Birçok çocuk yüzünün ıslatılmasından dahi hoşlanmazken ebeveynlerinin ısrarcı tavırları nedeni ile olumsuz deneyimler yaşayabiliyor. Özellikle yaz döneminde anne-babalar için ciddi bir sorun haline gelen su korkusu hakkında Aquababies İstanbul, çocuklar için özel dersler veriyor.

Acele etmeyin

Ayşe Natalie Akcan “Çocuklar için deniz ve havuz küvetten farklıdır, ayaklarının yere basmamasından ve özellikle denizin uçsuz bucaksız olmasından dolayı çocuklar kendilerini güvende hissetmiyorlar. Çocuğun yüzmeyi öğrenmesi için önce suyu sevmesi ve suda kendini rahat hissetmesi gerekiyor, bunun için de minik adımlarla ilerlemek çok önemli. Çocuğu teşvik etmek ve en ufak bir başarısını bile ödüllendirmek gerekiyor. Bu aceleci olunmaması gereken bir süreçtir ve bu sürecin ne kadar devam edeceğini ebeveyn değil çocuk belirler” diye belirtiyor.

Uzman Gelişim Psikoloğu Elda Asael Feldman, ebeveynlere öncelikli olarak çocuklarının neden korktuklarını anlamalarını ve çocuklarının korkusunu dikkate almalarını, aynı zamanda küçük ama güven verici adımlarla (Havuz kenarında suya girenleri izlemek, mayoyla su kenarında durmak, sadece ayaklarını suya batırmak vb) ilerleyerek çocuğun kaygısını azaltmayı öneriyor.
2015-03-18 14:34:00 744 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup