Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Çocuğunuz çok mu sık hastalanıyor

Çocuğunuz çok mu sık hastalanıyor

Prof. Dr. Ayşen Bingöl açıklıyor, çocuk hayatının ilk 3 yaşında kreşe gittiyse çok sık hasta olacaktır dedi.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ayşen Bingöl, "Çok sık hasta olan çocuklarda en fazla kreş enfeksiyonları görülüyor. Çocuk hayatının ilk 3 yaşında kreşe gittiyse çok sık hasta olacaktır" dedi.

Bingöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailelerin çocuklarının hastalandığı gerekçesiyle sıkça doktora başvurduklarını, ancak "çok sık hastalanıyor" diye gelen bazı çocukların aslında hasta olmayabildiğine dikkati çekti.

Çocukların normal olarak geçirdiği rahatsızlıkların çok sık hastalandıkları düşüncesine yol açtığını dile getiren Bingöl, "Çocuğun kendi kendine bir takım hastalıkları geçirmesi gerekir. Kendi enfeksiyon kütüphanesi ve kendi repertuvarını oluşturması gerekiyor" dedi.

AA 
2012-12-29 15:57:00 1484 Paylaş
Yorumlar

Toplam 2 yorum eklendi.

  • yanlış bilgiler bunlar29/12/2012 18:16

    devlet hastanelerinde bir çocuk doktoruna muayene olabilmek dünyanın en zor işi. lütfen çocukların sağlığını daha iyi düşünün artık. yanlış teşhisi bile çok rahat koyuyorlar. çünkü günde nerdeyse 100 çocuk muayene ediyorlar. hatta tahlil gösterenleri de sayarsak bu rakam çok rahat 200 leri bulur. özele gitmekse ortadirek bir aileyi kökten sarsıyor. tahlillerin hepsi para. bir kısır döngüde olan halka ve çocuklara oluyor. yazık bu çocuklara.

  • yanlış bilgiler bunlar29/12/2012 18:14

    kreşe giden çocukların bünyesi küçük yaşta mikroplarla haşır neşir olduğundan dolayı bağışıklık sistemleri daha da güçlenir. Ama evlerde aman şu pis bu pis çocukları ellerinden gelse çamaşır suyuyla dezenfekte edecek anneler var. bunlar gelecekte hastalanacak olan çocuklar grubunu oluşturuyor. Ben şahsen doktorlara güvenmiyorum artık. Şöyle diyorlar böyle diyorlar postalıyorlar eve çocukları. Bir devlet hastanesine lütfen gidin ve nasıl bir muayene yapıldığı görün. İçler acısı bir durum var

Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup