Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Cinsel gücünüzü korumak istiyorsanız...

Cinsel gücünüzü korumak istiyorsanız...

Cinsel yaşamınızı her yaşta keyifle sürdürmek istiyorsanız bu önerilere kulak verin.
KULLANDIĞINIZ İLAÇLARA DİKKAT EDİN: Bazı ilaçlar özellikle yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlar iktidarsızlık yapabilmektedir. Yeni başladığınız bir ilaçtan sonra cinsel güçsüzlüğünüz oluştuysa doktorunuzla görüşmelisiniz.

BESLENMENİZE ÖZEN GÖSTERİN: Tükettiğiniz besinlerdeki kolesterol ve doymuş yağ miktarını azaltın. Daha az kalori tüketin, sebze ve meyve kullanımınızı arttırın.

KİLO VERİN: Cinsel güçsüzlük ile ilgili pek çok hastalıkta kilo fazlalığı ve şişmanlık en önemli faktördür. Düzenli kilo verme programı damarlardaki kan akımını iyileştirip, cinsel yaşamınıza olumlu katkılar sağlar.

DÜZENLİ EGZERSİZ YAPIN: Düzenli egzersiz alışkanlığı sizi seksüel güç azalmasının en önemli faktörleri olan yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve damar sertliğinden korur, damarları genç tutar.

STRESTEN UZAK DURUN: Depresyonun ve depresyon tedavisinde kullanılan pek çok ilacın cinsel yaşamı baskıladığı biliniyor. Ayrıca gerilimli, stres düzeyi yüksek, sinirli erkeklerde cinsel güç kaybı daha erken yaşlarda ortaya çıkıyor ve daha yoğun seyrediyor.

ALKOL VE SİGARADAN UZAKLAŞIN: Her ikisi de toksindir.

DÜZENLİ SEKS YAPIN: Cinsel güç azalmasından korunmanın etkin bir yolu da düzenli seks hayatıdır.

YETERİNCE UYUYUN: Uykusuzluk ve yorgunluk düzenli seks yaşamının en önemli düşmanlarıdır.

PANİĞE KAPILMAYIN: Herkes, zaman zaman cinsel güçsüzlük sorunu yaşayabilir. Hemen paniğe kapılmayın. Bu dönemlerde düzenli dinlenme, kısa tatiller, kaçışlar size iyi gelecektir.

DOKTORUNUZLA KONUŞUN: Cinsel güç kaybı sorununuzu doktorunuza bildirmekten çekinmeyin. Bu sorun bazen çok basit bir hatadan kaynaklanabilir. Seyrek de olsa önemli bir sağlık sorununun ilk belirtisi olabilir. Nedenin belirlenmesinde ve en uygun çözümün bulunmasında doktorunuzdan yardım istemenizde yarar var.
2013-10-09 05:05:00 2751 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup