Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Cinsel fanteziler zararlı olabilir

Cinsel fanteziler zararlı olabilir

Aşırıya kaçan cinsel fanteziler normal yaşamı olumsuz etkiliyor.
Her insan hayal kurar. Bazen sevgilinizle güzel bir manzara karşısında bazen sevdiğiniz bir şeye sahip olurken, bazense oldukça masum olan hayaller. Cinsel fanteziler ve hayallerin de çoğu insan tarafından kurulduğunu söylemek mümkündür. Bu gayet insani bir duygu olmakla birlikte aşırıya kaçıldığında ve normal yaşamı etkilediğinde zararlı boyutlara ulaşabiliyor.

Sağlıklı bir cinsel yaşam için fantezi kurulmasının, hayal gücünün çalıştırılmasının da gerekli olduğunu belirten uzmanlar bu konuda uyarılarda bulundu. Uzmanlara göre cinselliğe renk katan fanteziler, kişiler tarafından çok kurulduğunda ve normal hayatla uyuşmadığında sorunlar çıkabiliyor ve kişiler cinselliği hayal alemlerinde yaşamaya başlayabiliyor.

Cinsel fantezide aşırıya kaçmanın bir diğer eksi yönü ise, fantezi cinsel uyarılmayı sağlamak, haz duymak ve orgazm olabilmek için mutlaka zorunlu hale gelmişse, cinsel sapkınlığı oluşmuş olmasıdır.

Uzmanlar fantezi ve hayal kurmanın güzel ve masum bir şey olduğunu ancak bunların hayal dünyasında kalması gerektiğini ve gerçek hayata karıştırılmaması gerektiğini belirtiyor. 
2012-12-26 16:29:00 5149 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup