Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Cep telefonunuz kişiliğinizi ele veriyor !

Cep telefonunuz kişiliğinizi ele veriyor !

Kullandığınız telefonu, nasıl bir yaşam tarzı sürdüğünüzü ele veriyor.
iPhone sahiplerinin BlackBerrys ve Android telefon sahiplerine göre daha gösterişli, kıyafete daha fazla para harcadığı ve bakımlı oldğu ileri sürüldü. Yapılan araştırmada BlackBerry sahiplerinin ise daha fazla kazandığı ve uzun süreli ilişkilere daha yatkın olduğu belirtildi. Buna göre Android telefon kullananlar daha görgülü ve mutfakta daha maharetli olduğu iddia edildi.

Bir telefon şirketinin yaptığı araştırmada üç büyük akıllı telefon sahibi 2 bin kişi ile telefonlarının markasından kişiliklerini belirlenip belirlenemediği incelendi.

Araştırmada elde edilen başka bir sonuca göre ise iPhone sahibi olanlar daha fazla görüntü bilincine sahip ve diğer telefon kullanıcılarına göre kendilerini genellikle daha çekici buluyorlar. Ancak BlackBerry sahipleri daha meşgul, daha fazla mesaj ve email gönderiyor ve Apple kullanıcılarına göre daha fazla telefonda konuşuyorlar. Ayrıca diğer telefon kullanıcılarından daha fazla kazanıyorlar.

Araştırmada telefon markasına göre ilişki durumu da incelendi. İnceleme sonunda BlackBerry kullanıcılarının uzun süreli ilişkilere yatkın olduğu çıkarken, daha sosyal ve arkadaş canlısı olduğu belirtildi.

Android sahipleri diğer akıllı telefon kullanıcılarına göre daha fazla televizyon seyrederken, aynı zamanda alkol kullanma oranı daha yüksek.

BlackBerry kullanıcıları kendilerini gürültülü, şen şakrak olarak ifade ederken ve daha çok sağlık, finans ve emlak sektöründe çalıştıkları kaydedildi. Ayrıca diğer telefon kullanıcılarına göre daha fazla çay ve kahve tüketiyorlar. Araştırmaya göre BlackBerry kullanıcıları ayrıca daha az dakikler. iPhone kullanıcıları flörtöz ve patronları tarafından değer veriliyor.

Gazeteport
2013-08-01 14:35:00 1665 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup