Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Büyükannelerin büyüttüğü çocuklar sorunlu

Büyükannelerin büyüttüğü çocuklar sorunlu

Büyükannelerin elinde büyüyen çocuklar kreşe gidenlere oranla daha zor algılıyor.
Londra Üniversitesi Eğitim Enstitüsünde yapılan araştırmaya göre, büyük annelerinin baktığı çocukların kelime haznesi daha geniş oluyor ancak bu çocuklar "sorunlu davranış" gösteriyorlar ve diğer çocuklarla daha zor geçiniyorlar.

Enstitünün, anneleri çalışan 4800 çocuk üzerinde yaptığı araştırmada, büyük annelerince büyütülen çocukların okula gitmeye de daha az hazır oldukları belirlendi.

Daily Mail'in haberine göre, kreşe gönderilen çocuklar renkleri, harfleri, sayıları, biçimleri anlamada daha başarılı oluyorlar.

Ekonomik ve Toplumsal Araştırma Konseyi tarafından desteklenen araştırmada, çalışan annelerin çocukları 9 aylıkken ve 3 yaşındayken çeşitli açılardan incelendi.

Araştırma sonunda, büyük annelerinin baktığı çocukların 3 yaşına geldiklerinde, kreşe gidenler veya bir bakıcı tarafından büyütülen çocuklardan daha fazla davranış sorunları gösterdikleri gözlendi. Bu durumun özellikle erkek çocuklarda daha belirgin olduğu ve özellikle diğer çocuklarla ilişkide kendini ortaya koyduğu belirlendi.

Bununla birlikte, bu çocuklar okula gitmeye daha az hazır oldukları halde, kelime haznelerinin daha geniş ve konuşma yeteneklerinin daha iyi olduğu saptandı.

Araştırmayı yürüten ekibin başkanı Dr. Kirstine Hansen, "Araştırmamız, büyük annelerinin bakmasının çocuklar açısından hem olumlu hem de olumsuz yönleri olduğunu gösteriyor ve muhtemelen hükümetin desteğiyle bu durumda iyileşme sağlanabilir" dedi.

Bazı uzmanlarsa, büyük annelerin çocuklara mutluluk ve güvenlik sağladığını belirtiyorlar.
2013-03-06 12:02:00 1084 Paylaş
Yorumlar

Toplam 1 yorum eklendi.

  • merih07/03/2013 14:06

    kreşçilerin işleri azaldı galiba

Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup