Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bu yemekler aşk acısına iyi geliyor

Bu yemekler aşk acısına iyi geliyor

Yemek.com, ayrılık sonrasında aşk acısını unutturan seratonin deposu yiyecekleri listeledi.
Bu sihirli yiyecekler arasında tahıllardan kırmızı ete, kuru yemişten avokadoya, patatesten domatese, kolayca ulaşılabilecek öneriler yer alıyor. O karanlık günleri geride bırakmak ve mutlu günlere yelken açmak için destek kuvvet yine mutfaktan geliyor.

Ayrılığın ardından gelen o karanlık, o acı dolu günleri atlatmak için neler yapmazdık ki? Mutluluğu uzakta aramanıza gerek yok, aşk acısını unutup güneşli günlere yelken açmak için çare yine mutfakta. Seratonin deposu yiyecekler, üzüntüler diyarından çıkıp hayata gülümsememizi sağlıyor. Yemek.com, Ayrılık Sonrası Tükettiğinizde Aşk Acısını Unutturacak 10 Sihirli Yiyecek listesi ile, bize yol göstermeye hazır.

Kahvaltıda tahıllı gıdalar

B vitamini bakımından oldukça faydalı olan buğday, yulaf ezmesi, tahıl gevrekleri gibi kepekli tahıllar serotonin üretimine yardımcı olan gıdalar arasında. Sabahları uyandığınızda bunlardan tüketmek serotonin ve enerji seviyenizin yükselmesine yardımcı olacaktır.

Bu balıklar bir harika

Somon, ton balığı, sardalya gibi balıklar doğal amino asitler içerir ve bunlar serotonin üretiminde kullanılan triptofan adlı maddenin üretimi için önemli birer kaynaktır. Üstelik çok lezzetli olmaları da cabası… Benzer bir etkiyi tavuk ve hindi gibi kümes hayvanlarının eti de yapacaktır.

Mutluluğu ette bulun

Özellikle sığır ve kuzu etinde bulunan serotonin miktarı, diğer hayvanların etlerine nazaran biraz daha fazladır.

Kuru yemişleri zevkle kıtırdatın

İçerdiği yağlar ve bileşenler sayesinde, kuru yemişler de serotonin seviyenizi artırmaya yardımcı olacaktır. Özellikle ceviz, ay çekirdeği, kabak çekirdeği, kaju, susam ve yer fıstığı en doğru seçim.

Muzun sütle aşkından feyz alın

Milkshake olarak ne de güzeldir muz. Gerçi tek başına da harika bir meyvedir, az biraz kalorilidir ama olacak o kadar. Vücuttaki serotonini boşuna artırmıyor.

Domatesin bu marifeti de var

Domatesin inanılmaz faydalı bir yiyecek olduğu her fırsatta söylenir. Bir marifeti de, içerdiği bileşenlerdeki bol serotonin sayesinde aşk acısına iyi gelmesi.

Pozitif düşünce uzmanı Avokado

Serotonin içermesinin yanı sıra avokado, beyin fonksiyonlarını ileri düzeyde geliştirmek için gerekli besin öğeleri bakımından da zengindir. Sağlıklı ve mutlu düşünmek, aşk acısına birebir!

Patatesin hem kabuğu, hem kendi fayda

Özellikle kabuğuyla fırınlanmış patates, serotonin bakımından oldukça zengin. Tabii ki yalnızca fırınlanan değil, kızartılan patates de buna dahil.

Bonus: Çikolata!

Tabii ki kadim dostumuz çikolata… Kaloriyi boş vermek kaydıyla aşk acısını unutmak için de çikolataya sığınabilirsiniz.

Leyditurk.com
2015-11-30 15:13:00 1025 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup