Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bu besinleri ne kadar az tüketirseniz okadar iyi

Bu besinleri ne kadar az tüketirseniz okadar iyi

Sık tüketmemeniz gereken 10 gıda
Kadınların da iş hayatına atılıp evin yükünü paylaşmasıyla birlikte akşam yemeklerinde genellikle işlenmiş hazır gıdalardan akşam yemeği hazırlanır oldu.

İşlenmiş gıdaların popülaritesinin son zamanlarda hızla arttığını belirten uzmanlar, bunun temel sebebini ise fiyatının ve tüketiminin elverişli olmasına bağlıyor.

Ancak içindeki yağ, şeker, koruyucu ve tuz oranları çok fazla olan hazır gıdalar kesinlikle sağlıklı değildir.

SOSİS: Diğer işlenmiş gıdalar gibi yüksek oranda koruyucu maddeler, trans yağ ve tuz içerdiğinden sağlığınız için zararlıdır.

PATATES CİPSİ: Patates cipslerinde bol miktarda koruyucu, tuz ve kalori bulunurken besin değeri ise hiç yoktur.

TAVUK NUGGET: Oldukça lezzetli, ağız sulandıran tavuk butları sağlığınız için pek yararlı değildir. Tavuk eti yemek istiyorsanız ızgarada derisiz tavuk göğsü ya da tavuk şeritlerini tercih etmelisiniz.

HARMANLANMIŞ KAHVE: Krema eklenmemiş harmanlanmış kahve yaklaşık olarak 300 kaloridir. Sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız bu tür kahvelerden uzak durun.

MARGARİN: Tereyağının alternatifi olan margarin mutfakların vazgeçilmezlerinden biridir. Ancak sağlığınız için bu margarinden uzak durmalısınız.

ŞEKERLİ TAHILLAR: Ülkemizde de özellikle son yıllarda popülaritesi artan kahvaltılarda yenilen tahıl gevreklerinin çoğunda fazladan şeker ile koruyucu bulunurken lif çok azdır.

İŞLENMİŞ ET: İşlenmiş et yerine organik olanı tercih edin. Organik et daha pahalı olabilir, ancak ilerleyen yıllarda karşınıza çıkacak olan hastane faturaları çok daha yüksek olacaktır.

GAZLI İÇECEKLER: Şekersiz bile olsa gazlı içecekler oldukça sağlıksızdır. Sağlığınızı düşünüyorsanız çok fazla gazlı içecek tüketmeyin.

BEYAZ PRİNÇ: Pilavlarınızda, dolmalarınızda her zaman kullandığınız beyaz pirinç karın doyurmasına rağmen besleyici değeri fazla sayılmaz.

KIZARMIŞ PATATES: Sık sık kızarmış patates yemek obeziteye ve kan şekerinizin yükselmesine neden olabilir.
2013-03-12 18:36:00 2220 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup