Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bronzlaşma için kanser riskini göze almayın

Bronzlaşma için kanser riskini göze almayın

Dr. Akkurt, güneş altında uzun süre kalınmaması gerektiğini vurguladı.
Güneşten korunmak için ince ve açık tonlarda giyinilmesi, gözlük, şapka kullanımının ihmal edilmemesi gerektiğini söyleyen Dr. Sinan Akkurt, güneşte uzun süre kalması gerekenlerin mutlaka koruyucu doğal losyon ve güneş sonrası nemlendirici kullanmasını önerdi.

Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt, güneşlenmenin cildi yaşlandıran, hasar görmesine sebep olan bir eylem olduğunu vurgularken, özellikle yaz aylarında plajlarda bronzlaşma için uzun zaman güneşe maruz kalan kişilerin kansere uzanan riskleri üzerlerine çektiklerine işaret etti. Dr. Akkurt, özellikle beyaz tenli bayanların bronzlaşma isteği duyduğunu, ancak ciltlerinde koyu renk pigmentleri bulunmadığından bunun mümkün olmadığını dile getirdi ve ekledi: \"Uzun süre güneş altında kalmak cilt kanserine neden olabiliyor. Deniz ya da havuzdayken geçirdiğiniz zaman dilimi hem sağlığınızı korumanız, hem de vücudunuzun renk değişimini eşit oranda yaşaması için yeterlidir.\"

Güneşte kalınan süreden sonra vücuda uygulanacak güneş sonrası bakım kremlerinin önemine işaret eden Dr. Sinan Akkurt, tercihin yine doğal içerikli ürünlerden yana kullanılmasını önerdi. Bu kremlerin cilde kaybettiği nemi geri kazandırdığını ve deri soyulmasını engellediğini ifade etti. Güneş yanığıyla birlikte yüksek ateş şikayeti olanların derhal doktora başvurması gerektiğinin altını çizdi.

Leyditurk.com
2014-06-23 15:10:00 704 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup