Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bizim petrolümüz yok; ama gayrimenkulümüz var!

Bizim petrolümüz yok; ama gayrimenkulümüz var!

Cathay İleri Projeler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz Türk inşaat sektörünün gidişatı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Globalcv’nin iş dünyasının önemli isimlerini Yıldız Teknik Üniversite öğrencileri ile buluşturduğu panelde İnanlar İnşaat Genel Müdürü Serdar İnan ve Cathay İleri Projeler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz Türk inşaat sektörünün gidişatı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Panelde tecrübelerini öğrencilerle paylaşan İnanlar İnşaat Genel Müdürü Serdar İnan, Türkiye'nin en avantajlı olduğu sektörlerden birinin inşaat olduğunu belirterek şunları söyledi: “Türkiye bu potansiyelini açığa çıkarmalı. Türkiye'nin petrolü gayrimenkulüdür. Bizim petrolümüz yok; ama gayrimenkulümüz var, yabancılara iyi satışlar yapabiliyoruz, bu rakamları arttırmalıyız.”

Türk müteahhitlerin dünyada 2. sırada bulunduğuna dikkat çeken İnan, Türk şirketlerinin uluslararası arenada başarılı projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

İstanbul'daki 3. köprü tartışmalarına da değinen İnan net konuştu: “İstanbul’a 3. 4. 5. köprü yapılmalı, çünkü başka alternatifimiz yok, duruma bu açıdan bakmalıyız.”

Yıldız Teknik üniversitesi öğrencilerine önemli tavsiyelerde bulunan İnan öğrencilere iş başında gayretli olmaları, başladıkları işi sonunda kadar götürmeleri ve çok şey öğrenmektense belli konularda uzman olmaları önerisinde bulundu.

Cathay İleri Projeler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz ise inşaat sektörünün geleceği açısından umutlu olduğunu belirterek şunları söyledi: “Özellikle son 10 yılda firmalarımız hem teknolojik açıdan hem de inşaat kalitesi açısından dünyaya çok hızlı entegre oldu. Bütün bu gelişim süreci inşaat firmalarının rekabet güçlerini artırdı. Artık daha güvenle yurt dışındaki projelere talip olduklarını görüyoruz.

Sadece konut değil; yol, köprü, tünel, endüstriyel tesis, petrol rafinerileri, uluslararası havaalanı, demiryolları ve kentsel metro sistemleri gibi proje türlerinde de Türk firmaları uzmanlığını kanıtladı.”

Soru-cevap kısmında öğrencilerin sorularını yanıtlayan panelistler sektörde yaşadıkları ilginç anıları öğrencilerle paylaştı. Yoğun ilgi gösterilen etkinliğe katılamayan öğrenciler panele ilişkin videoları wise.tv’den izleyebilecek.
2013-03-14 12:25:00 593 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup