Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bırakın yatağınız dağınık kalsın!

Bırakın yatağınız dağınık kalsın!

Uzmanlar sabah kalktığınızda yatakları toplamamanız konusunda uyarıyor.
Çoğumuz annelerimizin baskısıyla ve yılların verdiği alışkanlıkla kalkar kalkmaz yataklarımızı topluyoruz. Ancak bunu yaparak sağlığımıza ağır zararlar verdiğimizden haberimiz yokmuş.

Sabah işe ya da okula gitmeden önce hızlıca topladığınız yataklarınız tam bir  böcek üretim merkezi. Bu bir toz akarı. Korkutucu görüntüsü sizi tedirgin edebilir ancak gözle görülmesi mümkün değil. Kendisi çok küçük. Peki 1.500.000 toz akarını bir araya ne topluyor diye sorarsanız, eğer sabah kalkar kalkmaz yatağınızı topluyorsanız, toz akarlarına davetiye çıkarmış oluyorsunuz.

\"2-20150911125759.jpg\"Kensington Üniversitesi araştırmacıları 2005\'ten bu yana toz akarları üzerinde çalışmalar yapıyorlar. Toz akarlarının en sevdiği besin kaynağı, üstümüzden dökülen deri parçaları. Her kaşındığımızda ve sabit durduğumuz her noktada ardımızda toz akarlarının yutabileceği deri parçacıkları bırakıyoruz. Bunu da en çok yatarken yapıyoruz. Ancak toz akarlarının bu parçaları yemek için toplanması adına uygun şartların oluşması gerekiyor. Bunun için de en uygun koşulları istemeden biz sağlıyoruz. Gece üstünde yatılmış, hafif terlenilmiş, pek çok deri parçası dökülmüş bir yatağı toplayıp üstünü örterseniz en az 1.500.000 toz akarının bir araya toplamış oluyorsunuz. Bu haber muhtemelen annelerinizin hoşuna gitmeyecek ama araştırmacıların tavsiyesi kalktığınızda yatağınızı olduğu gibi bırakıp bütün gün boyunca havalanmasını sağlamak. Böylece beslenmelerini engellemiş oluyorsunuz.
2015-09-11 12:55:00 2199 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup