Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bir de meyve salatasını deneyin

Bir de meyve salatasını deneyin

Meyve salatası damak tadınıza uymayan meyveleri de tüketmenize yardımcı olacaktır.
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, meyvelerin salata halinde yenilmesinin hem dengeli beslenmeyi sağladığını hem de damak tadına uymayan meyvelerin bu şekilde yenilebilmesini kolaylaştırdığını söyledi.

Prof. Dr. Turan Karadeniz, dünyada meyvenin daha çok salata halinde tüketildiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Turan Karadeniz, meyve salatasının yenmesinin sağlık açısından çok önemli olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Karadeniz, "Meyve içindeki vitaminler, mineraller, organik asitler insan sağlığı açısından koruyucu hem de dengeli beslenme adına soğuklardan korunmada önemli gıdalar. Kivi meyvesi C vitamini ağırlıklı. Sadece C vitamini için kivi yenmemesi lazım. İçerisinde organik asitler var, mineraller, değişik meyve tuzları var. Sadece bir faktör için değil de meyve salataları gibi elmayı, armudu, kiviyi mevsimin turunçgillerini salata haline getirerek yemek en güzeli" dedi.

Prof. Dr. Karadeniz, dünyada meyvenin salata olarak yenildiğini söyledi. Prof. Dr. Turan Karadeniz, "Biz elmayı, armudu, kirazı, şeftaliyi sade yiyoruz ama diğer ülkelerde bu meyve salatası şeklinde tüketiliyor. Meyveler meyve salatası haline getirilerek sabahları, akşamları tüketilebiliyor. Meyveler sade yenilmenin yanında meyve salatası halinde yenilirse hem dengeli beslenme hem de bazı meyveleri yeme zorunluluğu olabilir damak tadına uymayan meyveler olabilir. Bunlarında diğer meyvelerle yenilebilmesi sağlanabilir" diye konuştu.

DHA
2013-01-23 18:08:00 1863 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup