Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bıçak nasıl bilenir?

Bıçak nasıl bilenir?

Mutfağın en önemli malzemesi bıçak nasıl bilenir?
Lazer bıçaklar daha uzun süre kesiciliklerini korur ama çelik bıçaklar için aynısını söylemek zor. Mutfakta kullanılan bu bıçaklar zamanla körlenir ve sağlıklı kesim özelliklerini kaybederler. Malumunuz kör bir bıçak hiçbir işe yaramaz.

Bıçak nasıl bilenir

Özellikle ev hanımlarının yanıtını aradığı önemli bir sorudur. Bıçak bilemenin birkaç yolu olasa en temel ve basit yollar masat kullanımı ve ev için tasarlanmış özel bileyici kullanımıdır.

Masat kullanmak özellikle amatörler için tavsiye edilebilecek bir yol değildir. Masatla bilenen bıçakların kesiciliği daha uzun sürer ancak daha zahmetli ve tehlikelidir.

Bunun yanında ev kullanımı için tasarlanan bıçak bileme makinası da denen bıçak bileme aletleri daha pratik ve güvenlidir. Bıçak bileme aletlerinin kullanımı çok basittir. Bıçak ağzı bıçak bileme aletinin içerisine yerleştirilip, ileri geri hareket ettirmek suretiyle bilenmesi sağlanır. Bıçak bileme aleti yardımıyla bıçağın ağzından talaş kaldırılarak keskinliği arttırılır.
2013-07-10 16:11:00 4637 Paylaş
Yorumlar

Toplam 1 yorum eklendi.

  • 22/12/2013 10:52

    kasapların kullandığı masatlar alman malldır çünkü bunu gerektiren şeylerdir bıçak kesinleştırmek kolay iş değildir onun için masat gerekmektedir bıçak kullanmak zahmetli bişr işttir

Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup