Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bebeğinizi arabada uyutmayın !

Bebeğinizi arabada uyutmayın !

Uzmanlar bebekleri hareket halinde olan yerlerde uyutmanın, ölümcül sonuçlara sebep olabileceği konusunda uyardı.
Uzmanlar, bebekleri araba koltuklarında ya da salıncakta uyutmamaları için uyarıyor. ABD\'de yapılan bir araştırmanın sonuçları, bebeklerin salıncak, araba koltuğu ve bunlar gibi pek çok hareket halinde olan yerlerde uyumalarının riskli olduğunu söylüyor. Penn State Milton S. Hershey Sağlık Merkezi\'ndeki araştırmacılar, 47 bebeğin hareket halindeki cihazlarda otururken veya taşınırken öldüğünün kayıtlara geçtiğini açıkladı.

Boğulma riski var

Daily Mail\'de yer alan habere göre, yapılan detaylı incelemede 2004 - 2008 yılların arasında bu şekilde ölen 2 yaşından küçük tüm bebek ölüm raporları ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu\'na (US Consumer Product Safety Commission) gönderildi. Komisyon tarafından, geniş çaplı bir araştırma yapıldı ve mağdur ailelerle görüşmeler gerçekleştirildi. Ölen bebeklerden yalnızca biri dışındakilerin, boğulma sonucu hayatını kaybettiği doğrulandı. Bulguların üzerine Amerikan Pediatri Akademisi\'nden Dr. Batra dikkat edilmesi gereken noktaları sırlayarak ebeveynleri uyardı. İşte o 7 kural:

- Çocuklarınızı denetimsiz bırakmayın.

- Çocuklarınızı araba koltuğunda bağlamadan ya da yarı bağlı şekilde bırakmayın.

- Araba koltuklarını asla yumuşak veya dengesiz yerlere sabitlemeyin.

- Bebekler puset veya salıncaktayken kendi hava alma yollarını tehlikeye atabilcek pozisyonlara girebilirler; bu gibi aletlerin askılarını bebeğinize zarar vermeyecek şekilde ayarlamanız tehlikeyi engelleyebilir.

- Bebekler yattıkları yumuşak yüzeye gömülebilir veya oturdukları koltukta öne eğilerek kendilerini kurtaramayacakları pozisyonlara gelebilirler. O nedenle, bu tarz eşyaların kullanımı üreticinin talimatlarına uygun olarak yapılmalıdır.

- Askıların tasarımı bebeğinizin nefes almasına zarar veriyor olabilir. Bebeğinizin yüzü her zaman görünür olacak şekilde kullanın.
2015-05-22 15:27:00 711 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup