Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Başarılı diyet için tüyolar

Başarılı diyet için tüyolar

Diyet yaparken hedefe ulaşmanın yolu porsiyonları küçültmekten geçiyor.
 

Diyet yaparken olumlu sonuç almak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini ünlü diyetisyen ve beslenme danışmanı Taylan Kümeli'den öğrendik. Ünlü diyetisyene göre, diyet yaparken başarıya ulaşmanın porsiyon kontrolünden geçiyor.

Kümeli, yaz mevsimi yaklaşırken; plajlarda fit bir görünüme sahip olmayı hedefleyenler için bir takım önerilerde bulundu. Eğer siz de plajda tüm gözleri üzerinize çevirmek istiyorsanız bu önerilere kulak verin. Özellikle diyet yaparken motivasyon kaybı yaşayan kişileri ilgilendiren bu tavsiyeler, zorlu diyetleri daha kolay hale getiriyor.

Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Kümeli, kendi geliştirdiği “Sentez Diyeti” ile de yurt çapında haklı bir üne sahip. “Sentez Diyeti”ne göre: sağlıklı ve formda kalmanın kesin kuralları tek tip beslenmeden uzak durup, porsiyon kontrolüne dikkat etmek. Makul ve küçük porsiyonlarda kalmak koşuluyla hemen her yiyeceğin tüketilebileceğini vurgulayan Taylan Kümeli, diyetlerdeki “yasakçı” zihniyetin motivasyonu olumsuz etkilediğini savunanlardan. Kümeli’ye göre diyet sürecinde verilen küçük molalar, diyet yapan kişinin psikolojik bıkkınlığını ortadan kaldırarak kilo verme sürecine olumlu katkıda bulunuyor.

Birçok diyette kesin olarak yasaklanan, çikolata, bisküvi, kraker ve cips gibi yiyeceklerden az ve kontrollü olarak tüketilebileceğinin altını çizen Taylan Kümeli, bu şekilde devam edilen diyetlerin başarı oranının daha yüksek olduğunu savunuyor.
2013-05-23 16:48:00 908 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup