Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Baş ağrısını kontrol etmenin yolları

Baş ağrısını kontrol etmenin yolları

Baş ağrısı, aslında kontrol altına alabileceğiniz bir sorun.
Bulunduğunuz ortamda 10 saniyelik bir mola baş ağrınızı hafifleterek biraz daha kontrol altına almanızı sağlayabilir. Bu süre içinde gözlerinizi kapatarak, hiç bir odak noktası oluşturmadan sadece sakinleşmeye yoğunlaşın.

Baş ağrısını kontrol altına almanın bir diğer yoluda kendinizi bir şekilde oyalabilmenizdir. Olduğunuz yerde sabit durmak, uzanmak, oturmak sürekli alnınızı ovuşturmak ağrılarınızın dinmesi için bir çözüm olmayacaktır. Bu durumlarda bilgisayar, televizyon, cep telefonu gibi cihazlardan uzak durmanızda faydalı olacaktır. Duş almak, kısa bir yürüyüş, hafif tonlu bir müzik sizi rahatlatıp sakinleştirecektir.

Müzik dinlemek zihnin rahatlaması açısından son derece faydalıdır. Sevdiğiniz tarzda müziğin daha yavaş melodilere hakim şarkıları dinlemeniz gergin halinizin gevşemesine  yardımcı olacaktır.

Temiz hava alabilmek ufak baş ağrısı sorunları çekenler için kurtarıcı bir yöntemdir. Kontrollü şekilde nefesinizi burnunuzdan alıp ağzınızdan vererek 5 dakikalık bir sürede rahatlama sağlayabilirsiniz.

Milliyet
2013-09-25 16:13:00 804 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup