Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Banyolarda Sihirli Dokunuşlar

İç Mimar Meral Akçay

Sevgili Leyditürk okuyucuları,  hepinize harika bir hafta dileyerek sizlere bu hafta banyolardan bahsetmek istiyorum. Banyolar yaşam alanlarımızın en önemli ve dikkat edilmesi gereken alanlarından bir tanesidir. Yanlış dekore edildiğinde klostrofobik ve depresif hisler yaratan alanlar yaratabiliriz. Çünkü banyo alanları genelde küçük alanlara konumlanır,  bu yüzden doğru yerleşim ve dekorasyon kısmı önemli ve dikkat edilmesi gereken alanlardır.

Banyolarda öncelikli olarak havalandırma sistemine dikkat edilmesi gerekir. Banyonuzun büyük ya da küçük olmasından ziyade,  banyo ile doğru orantı kullanılan vitrifiye ürünleri ve mobilya tercihiniz ile ideal şık alanları oluşturabilirsiniz. Küçük banyolarda açık renk, cilalı parlak mobilyalar, ayna ve cam yüzeyli donatılar, alanı rahatlatıcı ve ferah hale getirir. Bunun yanında küçük alanlarda kullanılan koyu ve parlak donatılar mobilyalarda alanın küçüklük algısına etki ederek dikkati renk ve dokuya çeker. Bu yüzden küçük banyolarda daha etkili çekici banyolar yaratmak istiyorsanız koyu ve parlak mobilyalar tercih edebilirsiniz.

1-858.jpg

Banyolarda önemli olan bir diğer ayrıntı aydınlatmalarıdır. Bu alanlarda doğru aydınlatma konfor ve estetik algımıza hizmet ederken aynı zamanda kullanılan tüm ürünleri doğru yansıtır. Kullanılan duvar aplikleri, çok dikkat çekici olmayan ışık oyunları, tavana sabitlenen ürünler banyolar için idealdir. Çok renkli ışık seçimleri banyolarda uzak durulması gereken tercihlerdir.

Genel olarak banyonuzun konsept ve tarzına uygun tercihler yapmanız önemlidir. Parlak ürünler dışında daha doğal, natürel tercihler yaparak şık aydınlatma seçenekleri ve aksesuarlarla yine harika alanlar yaratabilirsiniz. Önemli olan banyonuzda görmek istediğiniz etkidir.

aa-007.jpg

Hepinize sevgi ve aşk dolu bir hafta diliyorum.

Sevgilerimle
İç mimar Meral Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup