Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Bahçeşehir’e büyük eğitim yatırımı !

Bahçeşehir’e büyük eğitim yatırımı !

Vizyon Koleji ikinci kampüsü Bahçeşehir’de açlıyor.
21. yüzyıl eğitim anlayışı kapsamındaki öncü ve özgün programlarıyla hem Türkiye’de hem de yurtdışında farkındalık oluşturan Vizyon Koleji ikinci kampüsünü Bahçeşehir’de açıyor. Bahçeşehir’in gözde okullarının bulunduğu, ‘’okullar bölgesi’’ diye anılmaya başlayan bölgede 12.500 m2 kapalı alana sahip modern bir kampüs projesine başlayan Vizyon Koleji, Mart ayından itibaren tanıtım ofisinde, tüm sınıflarda kayıt almaya başlıyor.

Özgün Eğitim Modeli FLEXA Otoritelerce Dünyaya Örnek Gösteriliyor

Vizyon Koleji 21.yüzyıl becerilerini ön plana çıkaran teknolojik eğitim konseptiyle hem öğrencilerini dünya vatandaşı haline getiriyor, hem de yaşam boyu sürdürülebilir yüksek başarı hedefleyen bir eğitim modeli uyguluyor. ABD merkezli, dünyanın en büyük eğitim ve bilgi teknolojileri organizasyonu ISTE, Vizyon Kolejinde uygulanan FLEXA eğitim modelini yerinde inceledi ve örnek alınması gereken innovatif eğitim uygulaması olarak gösteriyor.

SEBİT Proje Okulu olan Vizyon Koleji büyük bir AR-GE gücüne sahip

Vizyon Koleji, Türkiye’nin en büyük eğitim ve bilgi teknolojileri kurumu olan SEBİT’in Türkiye’deki ilk ve tek Proje Okuludur.  FLEXA eğitim modeli kapsamında kullanılan teknolojik eğitim altyapısı, eğitsel içerik ve ölçme değerlendirme araçları merkezi ODTÜ Teknokent’de bulunan SEBIT tarafından organize ediliyor ve izleniyor. ABD, Çin, Malezya ve S.Arabistan’da 21. yy. eğitim altyapılarını oluşturan SEBIT, Proje Okulu çalışmasını dünyaya örnek olacak Türk okulu projesi olarak tanımlıyor.

Arizona State Üniversitesi İşbirliğiyle  Dünya Standartlarında Öğretmen Altyapısı oluşturuluyor

Eğitimde başarıyı yakalamış olan ülkelerde, başarının ana unsuru iyi yetişmiş öğretmenlerdir. Hiçbir yerde eğitimin kalitesi, öğretmen kalitesini geçemiyor. Bu farkındalıkla, başlatılan Vizyoner Öğretmen Akademisi projesi, eğitim bilimleri alanında uluslararası otoritelerden olan Arizona State Üniversitesi (ASU ) işbirliğiyle uluslararası bir başarı öyküsüne dönüşüyor. Vizyoner Öğretmen Akademisi sürekli eğitim ve sistematik geri bildirimler ile Vizyon Koleji öğretmenlerini 21. yüzyıl becerilerine hakim, uluslararası standartlarda, üst düzey öğrenme liderleri haline getiriyor.
2015-02-11 11:32:00 534 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup