Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Ayrılık acısı neler götürdü sizden?

Ayrılık acısı neler götürdü sizden?

Ayrılık zor ama kendimizi yerden yere atıp kıvranınca neyi çözebildik?
Ayrılık ya da boşanmadan sonra kendimize gelmemiz biraz zaman alıyor. Elbette acı çekiyoruz, ne ilk ne de son olacak. Önemli olan kontrollü davranmak, acıyı çekerken olmayacak şeyler yapmamak.

YENİ BİR FLÖRTE BAŞLAMAYIN

Eski sevgilinize inat olsun diye yeni bir ilişkiye yelken açmak yapılacak en büyük yanlıştır. Ayrılık acısından, başka insanlarda teselli arayarak kurtulamazsınız. Acınızı dindirmek ya da hala dikkat çeken biri olduğunuzu göstermek için bu yolu seçebilirsiniz. Ama gerçekten sevmediğiniz birinde teselli bulmanız çok zor. Öte yandan, kafanızda hala soru işaretleri varken başkasını hayatınıza sokmanız, o insana da yapılacak büyük bir haksızlıktır. Hem kendinizi hem de başkalarını çelişki zindanlarına hapsetmeyin.

DOĞRU ZAMANI BEKLEYİN

Yeni bir ilişkiye başlamanın ortalama bir süresi ne yazık ki yok. Kişiden kişiye değişen bir süreç bu. Bu doğru zamanı yalnızca siz bilebilirsiniz. Duygusal olarak kendinizi güçlü hissettiğinizde, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Doğru zamanı beklemek, bir başkasının sizi gereksiz incitme olasılığını en aza indirir.Acele kararların zararla sonuçlanacağı aşikar.

SUÇLULUK DUYGUSU

İlişkiyi bitiren taraf siz olabilirsiniz. Evi terk eden de.. Elbette kolay değil ama bunu yaptığınız için suçlu hissetmeyin. Sizin de, eşinizin ya da sevgilinizin de mutlu olmaya hakkınız olduğunu unutmayın. Zaman her şeyin ilacı. Hem sizin hem de terk ettiğiniz eşinizin acısını zaman dindirecek.

SOSYALLEŞİN

Size iyi geleceğini düşündüğünüz için ayrılık kararı aldıysanız, ayrılık sonrasında olumsuz giden şeyleri olumluya çevirmekse niyetiniz, depresyona girme ihtimaliniz daha düşüktür. Siz ayrılık sonrasındaki hayatınızın size iyi geleceğine inanın yeter. İçinize kapanmak yerine fiziksel ve sosyal faaliyetlere ağırlık verin. Spor yapın, yürüyüşe çıkın, hobiler edinin, epeydir ihmal ettiğiniz arkadaşlarınıza zaman ayırın. Kısacası hayata karışın.

HAFTA SONU YALNIZ GEÇMEZ

Demeyin! Biliyoruz, hafta sonları genellikle onunla zaman geçirirdiniz. Şimdi yalnız kalıp kendinizi kötü hissetmeyin. Kendinizi hırpalamaktansa bu zamanı yeni aktivitelerle doldurun. Epeydir istediğiniz edebiyat kulübüne yazılın ya da şehre yakın bir yerde ufak bi hafta sonu kaçamağı yapın.

NUMARASINI SİLİN

Zaman zaman duygusal patlamar yaşamanız mümkün. Aman dikkat,eliniz telefona gidebilir. Bu aramadan sonra pişman olup “keşke yapmasaydım” diyebilirsiniz. Bu adımı atmamak için numarasını telefonunuzdan, e – mail adresini mailinizden silin. Şüphesiz ki bu bilgiler zihninizde, en azından gözünüzün önünde olmasın.

YAK BÜTÜN FOTOĞRAFLARI

Diyebilirsiniz ya da Sertab Erener’den bir parça.. “Önce resimleri duvardan kaldırdım, çay içtiğin bardağı rafa sakladım/ Giydiğin ne varsa bir bir katladım, bir damla yaş düştü/ Çok ağlamadım!”

Sizde kaldırın. Hatırlatan, hatırlatabilecek her şeyi.. Ayrılık sonrası geri dönüşler yaşamak istemiyorsanız, bir anda beraber aldığınız bir kazağı görüp ağlamaya başlamamak için en kestirme yoldur bu.
2013-02-13 16:16:00 1391 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup