Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Artık zayıflamak hayal değil

Artık zayıflamak hayal değil

Yaz aylarının yaklaşıyor olması ile birlikte sağlıksız şok diyetler, çeşitli mecralarda dolaşmaya başladı.
Uzman diyetisyen Nesrin Eriş, sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo verebilmek ve her şeyden önemlisi geri almadan sürdürülebilir bir kilo kaybı ile “optimum yaşam kalitesi”ni sağlayabilmek için önemli ipuçları paylaştı.

Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş, çeşitli mecralarda dolaşan ve çoğu kadınların tercih ettiği şok diyetlerin önemli sağlık sorunlarına yol açtığını belirttiği açıklamada “Tamamen kişiye özel sağlıklı ve dengeli bir diyet programı ile kalıcı ve sağlıklı kilo kaybı sağlanabilir. Normal hayatta kullandığınız 5 grup besini (et, ekmek, sebze-meyve, süt-yoğurt, yağ-şeker) diyetinizle her gün makul ve mantıklı miktarlarda alabilmeniz mümkündür. Hiçbir besini yasaklamadan, sadece miktarını ayarlayarak konforlu bir kilo kaybı yaşayabilirsiniz. İdeal kilo kaybı haftada 1-1,2 kg’dir. Çok hızlı kilo kaybı, vücut yağının değil su ve kasın azalmasına neden olur. “ dedi.

Kıtlık bilincinden uzaklaşarak yemek miktarını ayarlayıp sevdiğimiz tüm besinleri tüketebilmek ve kilo almamak, yani zayıflamak uzak bir hayal değil diyen Eriş, “Sağlıklı ve dengeli beslenerek zayıflayabilmek ve her şeyden önemlisi geri almadan sürdürülebilir bir kilo kaybı ile optimum yaşam kalitesini sağlamak, çok önemlidir. Sadece kişiye özel beslenme eğitimi tamamlanıp beslenme, alışveriş, fiziksel aktiviteye yönelik davranışlarınızı yaşam standartlarınıza uygun şekilde değiştirmek hayat boyu sağlığı, ideal kiloyu ve bedeninizle ilgili tüm isteklerinizin karşılanmasını beraberinde getirecektir. Diyet yapmak hiç bir şey yememek, saatlerce aktivite yapmak ve aç kalmak, dolayısıyla mutsuz olmak demek değildir. Sevdiğiniz tüm besinleri kontrollü olarak, miktarını ve değişimlerini ayarlayarak rahatlıkla tüketebilirsiniz. “ diye söyledi.
2016-03-24 09:50:00 1063 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup