Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Amerika'dan Türk firmasına ödül

Amerika'dan Türk firmasına ödül

Amerikan Hair Loss Council’den Türk firmasına ödül!
Florida‘da da düzenlenen Dünyanın En Kapsamlı Saç Konferansı‘nda Türk firmanın başarısı ödüllendirildi.

Amerikan Hair Loss  Council; cerrahi saç ekimleri, medikal tedavi  yada alternatif  çözümler (Saç uzatmaları, ülkemizde protez saç olarak anılan sistemler ve daha ileri yöntem olan Folligraft vb) sunan  dünyanın büyük ve saygın kuruluşlarının bir araya geldiği hiçbir şekilde  kar amacı gütmeyen  bir konsey…

Amerikan Hair Loss Council  her yıl düzenlediği olağan büyük kongresini bu senede 3-4-5 Mayıs’ta  Florida ‘da ki cennet bölge Fort Lauderdale ‘de gerçekleşti. En son yeniliklerin tartışıldığı kongrede önümüzdeki dönem  planlamalarının yanı sıra  çok özel  gösteriler ve eğitimler yer aldı.

AHLC‘nin en önemli üyelerinden biri de Türkiye‘de Saç Endüstrisinin liderlerinden Nova Saç Sistemleri şirketi. Kongreye katılan tek Avrupalı ve Türk firma olan Nova Saç Sistemleri bütün dikkatleri üzerine çekti. Nova Saç Sistemleri Ltd Şti ‘nin sahibi Ertaç Şensoy 23 yıllık tecrübesiyle Amerika‘daki partneri On Rite Co Inc Ceo‘su Andrew Wright  ile birlikte çeşitli sunumlar gerçekleştirerek toplantının renkli simalarından biri oldu.  Andrew Wright   saç endüstrisindeki 50 yılı aşkın  süredir dünyanın en büyük saç firması olan On Rite Co Inc‘in CEO ‘su olması nedeniyle kongrede en ilgi çeken şahsiyet oldu. 2013 Kongresinde Nova Saç Sistemleri  kaliteli hizmet anlayışı, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi  ve standart üzeri iç dizaynı ile açık ara “Dünyanın En İyi Saç Çözümleri  Firması” ödülüne layık görüldü. Ertaç Şensoy ödülünü alırken başarısını Protez Saç diye tanımlanan şirketlerden farklı bir hizmet anlayışına sahip olmasına bağladı. Şensoy Nova olarak hem saç ekimini yakından takip ettiklerini hem de son teknolojiyi şirket içine taşıdıklarını belirtti. Saç ekimi hakkında “Saç ekimini doğru yaş grubunda ve donör olarak yeterli kişilerde benim de karşı olmadığım bir uygulamadır. Ancak kişi saç ekimini tercih ederken belirli bir tel sayısından öteye geçilemeyeceğini ve bunun bir cerrahi işlem olduğunu unutmamalıdır. Şahsen ben Folligraft Tekniğinden vazgeçmeyi hiç düşünmedim ve saç ekimi yaptırmadım” diyerek  saç ekimi konusunda dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu. Şensoy Nova içerisinde çok özel dizayn ile hazırlanmış, içinde wireless, tv ve klima bulunan  odalarda hizmet verdiklerini  hatta müşteriler için bekleme sırasında masaj, el ayak bakımı ve kalıcı makyaj yaptırabilme imkanı sunduklarını da belirtti.Tüm bunların toplam kaliteyi arttırarak Nova‘yı protez saç adı altında geçen tüm salonlardan farklı kıldığını da açıkça ifade etti. Günümüzde protez saç salonu adı altında oluşan pek çok kuruluşun hem gerçek insan saçı temini konusunda hem de uygulamaların hijyenik ortamda yapılması konusunda oldukça yetersiz olduğunu belirten Şensoy ‘Bu tarz çalışan donanımsız işyerleri tüketiciyi maalesef olumsuz etkilemektedir. Protez saç hizmeti alacak kişiler satınalma öncesi çok iyi araştırma yapmalıdır ‘diyerek konuşmasını tamamladı.

Ertaç Şensoy önümüzdeki dönemde AHLC yönetiminde bulunma olasılığı nedeniyle dönem içinde planlanabilecek projeler hakkında bilgi verdi. Türkiye ‘de saç sorunlarına yaklaşım biçiminden tercih edilen çözüm yöntemlerine kadar farklı konularda değerlendirmeler yapan Şensoy sektörün sıkıntılarına da ayrıca dikkat çekti. Ayrıca 2013 ‘te piyasaya çıkacak olan yeni  markası Novax  ile ilgilide konuşan Şensoy saç dökülmelerine çözümler konusunda yapacağı  yeni çalışmalar için haziranda Fransa, Ağustosta  Kanada Ekim ayında ise Amerika Las Vegas ‘ta düzenlenecek olan  toplantılarda yer alacak. Türkiye saç endüstrisine katkısı tartışılmaz olan Nova Saç Sistemleri geleceğinde en güvenilir firması olacağını bu kongrede ispatlamış bulunuyor.
2013-06-19 19:14:00 683 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup