Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Ameliyatsız Lifting

Pervin Dinçer

Zamanla içinde başta yüz ve boyun bölgesi olmak üzere tüm vücutta gevşemeler ve sarkmalar görülüyor. Bu durumun nedeni ise temelde kolajen ve elastin liflerinin eskisi gibi gergin durmaması. Yenilenme hızı azalan ciltte, temel elemanları zamanla kayba uğradığı ve elastikiyetini kaybettiği için cildimiz genç sağlıklı parlak görünümünden uzaklaşıyor. Sonuç olarak ciltte kırışıklıklar, sarkmalar, cansız cilt görünümü ortaya çıkıyor.

Ciltte ortaya çıkan bu deformasyonlar için çok sayıda uygulama yapılabiliyor ve cildin sağlıklı, canlı olması, kırışıklık ve sarkmalardan kurtulması amaçlanıyor. Son zamanlarda uygulanmaya başlanan V-Lift uygulaması ameliyatsız askı yöntemi olarak tanımlanabilir. V-Lift uygulamasında çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılıyor. Kırışıklık ve sarkma olan cilt bölgelerinde, cilt kremle uyuşturulduktan sonra iğneler vasıtasıyla cilt altına ipliklerin yerleştiriliyor. Cilt altına yerleştirilen bu iplikler herhangi bir reaksiyona sebep vermeden, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımını arttırıyor, tamir mekanizmaları harekete geçiyor, kolajen üretim uyarısı oluyor. Uygulama bölgesinde artan kan dolaşımı ve kolajen uyarısıyla cilt elastikiyetinde artışa bağlı olarak kırışıklık ve sarkmalarda düzelme görülüyor. 

Özellikle orta yüz bölgesi sarkmalarında, kaş kaldırma, gözaltı kırışıklıklarının giderilmesinde,
dudak üstü kırışıklıklarında, ağız köşelerinin sarkmalarının düzeltilmesinde, çene bölgesi sarkmalarında, boyun kırışıklık ve sarkmalarının giderilmesinde, göğüs kaldırma ve popo kaldırma amaçlı olarak başarı ile uygulanan V-Lift, oldukça kolay, kısa süreli, acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Uygulama bölgeye bağlı olarak değişmesine rağmen işlem 20-40 dakika arasında gerçekleşiyor. Bölgeye uygulanan anestezik kremler ile acı ve ağrı hissedilmiyor. Erken etki 15 gün içinde fark edilmeye başlayıp, gerçek etki ise kolajen artışına bağlı olarak 2 -3 ay içinde çok daha da belirginleşiyor. 

Güzelliğinize…
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup