Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Ağrıyan dişlerinizden hemen vazgeçmeyin

Ağrıyan dişlerinizden hemen vazgeçmeyin

Şiddetli ağrıyla kliniğe başvuran hastalar, çareyi diş çektirmekte arıyor.
Kliniğe şiddetli ağrıyla başvuran hastaların, bundan kurtulmak için çareyi dişlerini çektirmekte aradıklarını söyleyen Dentapolitan Diş Hastenesi endodonti bölümü Diş Hekimi Esra Develi “Son teknolojideki döner alet sistemleriyle kanal tedavileri ağrısız ve kısa bir sürede bitirilmektedir” dedi.

Çürük dişlerin tedavilerinin ertelenmesi ve doktor kontrollerinin ihmal edilmesi sonucu çürükten etkilenen pulpa ( damar-sinir paketi) ızdırap verici gece ağrılarına sebep olabiliyor. Bunun sonuçları ilerleyen dönemlerde kök ucunda iltihap ve yüzünüzde şişmeye kadar varabiliyor. Peki bu durumda ne yapmalıyız? Dişi çektirmek doğru mu? Gelişen teknoloji ile endodonti konusundaki yeniliklere değinen Dentapolitan Diş Hastanesi endodonti bölümü diş hekimi Esra Develi artık çoğu hekimin çekilir gözü ile baktığı çok derin çürüklü dişlerin kanal tedavisi ile kurtulma şansının arttığını söyledi

Çok çürük ve kırık dişler dişler dahi artık kanal tedavisiyle tekrar sağlığına kavuşturuluyor. Üstelik tüm bunlar döner alet sistemleri ile ağrısız ve hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Hastalar ağrı ve apse şikayetlerinde antibiyotik kullanımına yöneliyorlar. Fakat bilinçsiz ilaç kullanımı ne yazık ki bu soruna çözüm olmuyor. Çözüm diş kökündeki kanalları sinirlerini alarak temizlemek ve doldurmaktan geçiyor.

Bu şekilde dişinizi kaybedip yerine köprü, implant gibi tedavi seçeneklerini düşünmeden önce doğal dişinizi yerinde tutmak için kanal tedavisinin yerinde bir çözüm olup olmadığını doktorunuza danışabilirsiniz.

Leyditurk.com
2016-02-17 13:20:00 722 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup