Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Ağlayan bebeğinizi bu yöntemlerle sakinleştirin

Ağlayan bebeğinizi bu yöntemlerle sakinleştirin

Bir ağlayan bebek ile karşılaştığınızda, ağlamasının bin bir çeşit sebebi olabilir.
En çok bebek ağlamalarında rastlanan nedenlerden birisi de annesinin uzaklaşmasıyla kaynaklıdır. Ortam içerisinde bebeğin annesinin uzak olduğunu hissetmesiyle ağlamaya başlaması normaldir. Annesinden uzak kalan bebek kesinlikle ağlayacaktır.

Ayrıca bir bebek ağlıyorsa kendi sesini duymak için de bazen ağlama eylemini gerçekleştirebilir. Bunun dışında bebekler, acıktıklarında kendi acıkma hislerini dışarda ki insanlara konuşamadıkları için ağlayarak bildirmektedirler. Bazen de acıkma yerine gaz çıkaramadıkları için bebekler ağlamaktadırlar.

Bir anne, bebeğinin neden ağladığını içinde ki hisleriyle de gerçekten anlayabilir. İçinde ki hislerini ortaya çıkartarak, telepati yoluyla da çocuğunun, bebeğinin neden ağladığını çok daha rahat ve kolay şekilde bulabilir.

Bir ağlayan bebeği susturmanın, sakinleştirmenin en güzel yolu annenin onu kucağına almasıdır. Çünkü annesinin kendisi için (bebek için) yapacağı sakinleştirme çabaları doğrultusunda bebek, duygularıyla onun sesini duyarak daha sessiz ve sakinleşecektir.

Bebeğin sorununu öğrendikten sonra eğer ki altına pislediyse altını temizleyerek rahatsızlığı giderilebilir. Ya da gaz çıkarmak gerekiyorsa, gerekli olan bebek için uygun masajları yaparak gazını çıkartmak, onun daha sakin ve sessiz olması için yeterli olacaktır. Sizlerde bebeğinizin neden ağladığıyla ilgili olarak bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, ona sadece hislerinizle yaklaşarak bunu öğrenmeniz çok daha kolaylaşacaktır.
2012-12-29 13:52:00 1990 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup