Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

70'lerin efsanevi jean'i yeniden tasarlandı

70'lerin efsanevi jean'i yeniden tasarlandı

İlk kez 1967 yılında üretilen, 70’ler boyunca pop ve rock yıldızlarının, graffiti sanatçılarının vazgeçilmez jean’i olan 505, doğumunun üzerinden neredeyse 50 yıl geçmesine rağmen ilk günkü popülerliğini koruyor.
Sahnelerin “resmi olmayan” jean’i olarak da bilinen zamansız 505™, düz kesim ve esnemeyen modeline bağlı olarak her vücut tipiyle uyumlu bir görünüm veriyor. Ramones ve Debbie Harry gibi starların da vazgeçilmezi olan 505™, Levis® tasarım ekibi tarafından tekrar elden geçirildi ve daha modern bir görünüm kazandı. Kişiselleştirilmiş düz kesim modeliyle kusursuz bir tarza sahip oldu.

Levis®’tan Karyn Hillman, “505 karşı kültürün önemli bir sembolüydü. Sanat ve müzikte yaratıcılığın zirveye çıktığı dönemde 505 de şöhretinin zirvesindeydi. Bu efsanevi jean’in daha modern ve daha ince modelini tanıtmaktan dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

Rolling Stones’un Sticky Fingers albüm kapağını da süsleyen efsanevi jean; ilk kez müzik, sinema ve insan haklarındaki gelişmelerin doruk noktasına çıktığı 60’lı yılların sonunda piyasaya sürülmüştü.

Yeni 505C’nin New York’taki tanıtım gecesinde efsanevi yıldız Debbie Harry üzerindeki vintage 505™C ile Bowery Balo Salonu’nda konser verdi.

Trendy görünmek isteyenlerin tercihi zamansız 505™C, Levis® mağazalarında denim tutkunlarını bekliyor.
2016-08-09 12:34:00 4409 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup