Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

2015 Yılının Rengi: Marsala

İç Mimar Meral Akçay

Merhaba sevgili okuyucularım;

Bu hafta sizlere 2015 yılının favori rengi marsaladan bahsetmek istiyorum. Yılın  trendleri belirlenirken en moda renk seçilen marsala bu yıl tüm mekanlarda sıkça karşılaşacağımız en favori renk seçildi. Ev tekstilinden aydınlatmaya, mobilyalardan aksesuarlara kadar bir çok alanda  yerini almaya başlayan marsala, dikkat çekici etkisiyle yaşam alanlarında estetik algıyı bir üst noktaya taşımayı başardı.

Kızıl ve kahverenginin harika karışımından oluşan bu renk yaşam alanlarında dikkatli kullanıldığı taktirde, çok ciddi etkilerle mekanın estetik algısına hizmet edecektir. Bu rengi kullanırken mekanın genel konseptinin ana rengini iyi belirlemek gerekiyor. Hangi donatıda kullanıldığının, mekanda istenilen etkinin ne olduğunu iyi belirlemek,  bu rengin değerini alanlarda fazlasıyla gösterecektir.

Birlikte kullanılıcak renklerin pastel tonlarda kullanılması mesela  , bej, krem, vizon, karamel, gibi renklerle harmanlayarak mekana yayılması, odak noktası olarak alanlarda olağanüstü etkiler sağlayacaktır. Örnek vermem gerekirse ; bej veya krem ağırlıklı bir mekanda marsala rengi ikili bir koltuk, aydınlatma olarak her iki yanına konumlandırılan yine marsala rengi lambader yada abajur tercihi ile çok etkileyici bir alan yaratabilirsiniz. Önemli olan bu rengi mekana çok fazla yaymadan özel olduğunu vurgulayabilmektir.

Hepinize harika, sağlık ve huzur dolu bir hafta diliyorum.

Sevgilerimle...
İç Mimar Meral Akçay

www.fengshuiakademisi.com
www.borneomimarlik.com
meralakcay1@gmail.com
meral@borneomimarlik.com
https://twitter.com/Meral_Akcay
http://instagram.com/icmimar_meralakcay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup