Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

2015 İç Mimari ve Dekorasyon İpuçları

İç Mimar Meral Akçay

Sevgili dostlarım kısa bir aradan sonra tekrar birlikteyiz. Bu hafta sizlerle 2015 dekorasyon stil ve trentlerinden bahsetmek istiyorum.

2015 yılında  kullanılıcak  harika bir renk paleti mevcut. Öncelikle gri  nötr renkler arasında en çok göreceğimiz renk olacak. Klasik bir seçim olan beyaz duvarların yerini griler ve tonları alıcak. Bunun yanında bu sene iç mekân tasarımlarında, saray morları, lilalar, pastel pembe tonları, çakıl taşı, kum ve kuvars tonları, açık maviler öne çıkıcak. Dış cephe dekorasyonunda ise mavi tonları, kiremit tonları, sarılar ve antrasit dediğimiz  renkler oldukca  popüler olucak. Özellikle 2015 yılında kiremit tonları, başta şarap kızılı olmak üzere kırmızının her tonu müthiş etkilerle mekanları renklendiricek.

Mobilya trendlerinde çevreye uyumlu ürünler, özellikle masif ürünler fazlasıyla ön planda olucak. Eklektik tarz dediğimiz bir çok tarzın bir arada kullanıldıgı stili, bu sene yaşam alanlarımızda hissetmekten hoşlanacağız. Yani örneğin rustik, minimalist ve klasik tarzları aynı mekanda hissetmek bu yıl sıkca karşılaşacağımız bir tarz olucak. Tek bir trend ve tarza bağımlı kalmadan oluşturulmuş  gösterişli mekanları görmek bu sene çok kolay olucak.

2015 yılının dekorasyon adımlarından  biri büyük ölçekli ayna ve tablolar olucak. Mekanların ölçekleri çok fazla önemsenmeden yerleştirilen çok büyük aynalar veya tablolar sizi şaşırtmasın. Yaşam alanlarında minimalist etkiler yoğun olsada etkili ve çekici ayrıntılarla süslenmiş mekanlar bu yılın en önemli trendlerinden biri olacak... Genelikle lüks etkiler yoğunken aynı zamanda rafine zevkleride mekanlarda hissetmek mümkün olucak.

Dekorasyon ürünleri olarak koltuklarda kullanılan yastıkların yoğunluğu, aydınlatması olan  aksesuar çeşitleri, masif doğal olan dekoratif aksesuarlar, dinamik duvar kağıtları  gibi bir çok ürünü mekanlarımızda sıkca göreceğiz.

Hepinize mutlu, huzurlu, sağlıklı harka bir hafta diliyorum...

Sevgilerimle 
İç Mimar Meral Akçay

www.fengshuiakademisi.com
www.borneomimarlik.com
meralakcay1@gmail.com
meral@borneomimarlik.com
https://twitter.com/Meral_Akcay
http://instagram.com/icmimar_meralakcay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup