Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

14 Şubat'a kadar sevgilinizle olan tüm sorunları kaldırın

14 Şubat'a kadar sevgilinizle olan tüm sorunları kaldırın

Her çift iletişim problemleri yaşayabilir, önemli olan bunları fark edebilmek, sorunlara tahammül edememek yerine, müdahale etmektir.
14 Şubat’a sayılı günler kala, ilişkilerinde iletişim eksikliği yaşayan çiftlere, sorunlarını çözmenin, ilişkilerini daha mutlu hale getirmenin tüyolarını veren Chopra Center Üniversitesi Eğitmenlerinden Ebru Şinik, “düzenli meditasyon  sayesinde dingin farkındalığa ulaşarak, ilişki sorunlarına çözüm bulmak mümkün” diyor.

Chopra Center Üniversitesi Meditasyon Eğitmenlerinden Ebru Şinik, aralarında iletişim problemleri olan, ya da ayrılma eşiğinde bulunan ve 14 Şubat’ı yalnız geçirmek istemeyen çiftler için meditasyon öneriyor. “Her çift iletişim problemleri yaşayabilir, önemli olan bunları fark edebilmek, sorunlara tahammül edememek yerine, müdahale etmektir. Zamanında müdahale edilmeyen iletişim problemleri çiftler arasında kemikleşmiş anlaşmazlıklar oluşturur ya da ayrılıkla sonuçlanabilir. Çiftler arası kriz yönetimini için en gerekli olan şey sakinlik ve olgunluktur. Kişinin gerçekten ne istediğini anlaması, ilişki sürecinde doğru karar alması için en etkili yöntemlerden biride kendisine zaman ayırıp meditasyon yapmasıdır” diyen Şinik, özellikle “14 Şubat Sevgililer Günü” gibi özel tarihler öncesi çiftlerin birbirlerine karşı önyargılı tutum ve istekleri, mutlu bir günü yaşanmadan engelleyebileceğini belirtiyor.

“Dinlemeye Ne Gerek Var?”

Meditasyon sayesinde, günlük hayatta etrafımızdaki kişilere artan farkındalık, şüphesiz en yakınımızda olan partnerimizi de olumlu yönde etkileyecektir diyen Şinik, meditasyon yaparak, ilişkide alışkanlık edinilmiş endişeli hal ve egonun yarattığı korkulardan kurtulmanın mümkün olduğunu, meditasyonun egoyu kontrol altında tutacağını ve partnerinize karşı daha az yargılayıcı olup onun gerçekten ne demek istediği ile ilgilenmeye yardımcı olacağına değindi. “Meditasyon yaparak ruhunun derinliklerini keşfeden kişi, artık hayatta ne istediğini daha iyi kavrayacaktır,  zihin dingin olduğunda, hayatınızla ilgili önemli olaylarda, bilinçli secimler yapar ve kendiniz ve ilişkiniz için doğru kararları daha rahat verirsiniz” diyen Ebru Şinik düzenli meditasyonun kişinin duygu ve düşüncelerini g ünlük hayatta partneriyle açıkça paylaşarak, aradaki iletişim mesafesini kapatacağını belirtiyor.

“Dinlememe ne gerek var, ne diyeceğini biliyorum” davranışı, çiftler arası iletişim problemi çözümün önündeki en büyük engel olduğunun altını çizen Şinik düzenli meditasyon yaparak gelişen odaklanma kabiliyeti ile çiftlerin birbirine karşı konsantrasyonun artacağını, karşılıklı olarak dinleme yetisini geliştireceğini söylüyor. “Hepimizin içinde yer alan Mutlak Huzur Alanımızı keşfin, içsel sessizliğimizi ve bütünsel zindeliğimizi (benden, zihin, ruh sağlığı bütünlüğü) deneyimlemenin en doğrudan yolu meditasyondur.” diyen Ebru Şinik partnerimizle olan sağlıklı iletişime giden yolun önce kişinin içsel yolculuğundan geçtiğini hatırlatıyor.
2013-01-30 12:43:00 1039 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup